6 צמחים שיסייעו לכם היכנס להריון

סיבות נפוצות לאי פוריות

• חוסר איזון הורמונלי של הורמוני מין– מאוד נפוץ שנשים חוות חוסר איזון בהורמוני מין כמו אסטרוגן, פרוגסטרון, פרולקטין הורמון החלב והורמוני יותרת המוח –SH,FSH.חוסר איזון בין ההורמונים הללו מביא להיעדר ווסת, אי סדירות שלה וקשיים בהפריית הביצית וקליטתה ברחם.

• מחלות שונות במערכת הרביה– בעיות פוריות עלולות לנבוע ממחלות במערכת הרביה כמו מחלות דלקתיות באגן, שגשוג של רקמת רחם מחוצה לו (אנדרומיטריוזיס), ציסטות גדולות ברחם שעלולות לגרום לאי ספיקת דם לשחלה (שחלות פוליציסטיות), גידולים שפירים ברחם הגורמים לדימום ומעלים הסיכון להפלות (מיומות), זיהומים במערכת הרביה ועוד.

• אי פוריות על רקע מתח ועומס– סיבה זו מאוד נפוצה בחיים המודרנים הידועים באופיים הלחוץ. בנוסף, בקרב נשים שחוות קושי להיכנס להריון, המתח מעלה את ייצור הורמוני המתח ביותרת הכיליה ומדכא את ייצור הורמוני המין הנשיים. הורמוני המתח משנים גם את אופן זרימת הדם בגוף וכך מגיע פחות דם לרחם.

• אורח חיים לא תקין -אי פוריות עשויה להיווצר על רקע חוסר איזון באורח חיים שיש בו חוסר בפעילות גופנית, צריכה מוגברת של אלכוהול וקפאין, חשיפה לרעלים כמו זיהום אוויר ותרופות, חשיפה לקרינת ניידים, מחשב ואינטרנט. גם משקל קיצוני עודף או תת משקל עשויים לגרום לאי פוריות.

• מצב רוח – מצב רוח קיצוני, דיכאון, חרדות, קושי בשינה ונזקי טראומות המקשים על תפקוד מערכת העצבים מקשים גם הם על הכניסה להריון.

• בעיות בריאותיות – אי פוריות עלולה להיווצר על רקע ליקויים בריר של צוואר הרחם שהופך צמיגי ולא מאפשר תנועת תאי זרע תקינה. בעיה בריאותית נפוצה נוספת היא כבד שומני או כבד הספוג ברעלים שלא מאפשר למערכות בגוף להיות מאוזנות.
אז איך אפשר להתמודד עם הבעיות הללו? אבי ציטרשפילר מציע לנו שישה צמחים שיכולים לסייע ולשפר את הסיכויים להיכנס להריון.

שישה צמחים שיגדילו את הסיכויים שלכם להיכנס להריון

פירות של שיח אברהם
צריכת פירותיו של שיח האברהם מאזנת את רמות הורמוני המין ובעיקר את האסטרוגן והפרוגסטרון. בנוסף לכך, פירות שיח האברהם ממתנים תסמינים של מחלות במערכת הרביה כמו אנדרומיטריוזיס, שחלות פוליציסטיות ועוד. חשוב לציין, כי מרבית צמחי המרפא בעלי ההשפעה ההורמונלית אסורים לשימוש בזמן ההריון ולכן רצוי להגדיר תקופת טיפול בה תבנו את התשתית לכניסה להריון ותקינותו ולאחריה תנסו להרות.
צמחים נוספים העונים על אותו צורך: צמח הסימיסיפוגה, שורשי אנגליקה סינית, עלי מרווה, פרחי תלתן, דקל ננסי ושורשי ליקוריץ.

שורשי וויטניה
כאמור, מתח ועומס מקשים על כניסה להריון ואי הצלחה ממושכת של נסיונות להרות, מעלה את המתח אף יותר.לוויטניה יש יכולת למתן את ייצור הורמוני המתח ובכך לסייע באופן דרמטי להרות.חוסר איזון בהורמונים בבלוטת התריס עלול גם הוא לפגוע בסיכויים להרות וגם על צורך זה הוויטניה עונה. כמו כן, הוויטניה מסייעת לאזן את האינסולין בדם מכיוון שרמות גבוהות שלו בדם, מקשות על כניסה להריון.
צמחים נוספים העונים על אותו צורך:הצמחים שמסייעים ליותרת הכיליה לייצר פחות הורמוני מתח נקראים אדפטוגנים ובהם גם גינסנג סיביר, ליקוריץ, שכיזנדרה, סנטלה ופטרית ריישי (גנודארמה).

וורבנה רפואית
קושי בשינה, חוסר שקט, חרדה, מצב רוח ירוד ודיכאון מקשים על הכניסה להריון וכדי להתמודד עם כך מומלץ להשתמש בצמח הוורבנה הרפואית. צמח זה משפיע על הולכה עיצבית של סרוטונין ומאזן את מערכת העצבים כך שתהיה יותר פאראסימפטית כלומר, יותר עסוקה בעיכול ומנוחה, מה שיגדיל את הסיכוי להרות.
צמחים נוספים העונים על אותו צורך: פסיפלורה,מליסה, טיליה, נפית, סקוטולריה ולטריפלורה.

זרעי גדילן
תמיכהבכבד חשובה מאוד לשיפור הסיכויים להרות. זרעי גדילן משפרים את סיכויי הכבד לפנות רעלים מהגוף, לשפר את חילוף החומרים ואת איכות וזרימת הדם. זרעי גדילן מפצים גם על נזקי אורח חיים לא מאוזן ומסייעים להחזיר את האיזון ההורמונלי בגוף. ההמלצה היא לאכול כפית זרעי גדילן ולשלב זאת עם טחינה.
צמחים נוספים העונים על אותו צורך:עלי ארטישוק ושורשי שן הארי.

עלי סרפד
הסרפד הינו צמח חשוב ומועיל לצורך כניסה ושמירה על הריון תקין. הסרפד מזין את הדם ומסייע לשיפור זרימת הדם לרחם, הזנתו ומגדיל את סיכויי קליטת הביצית. בסרפד יש מינרליםוויטמיניםחשובים וכמות גבוהה של ברזל הדרוש לתהליך הכניסה להריון. צמח זה ידוע כממריץ רחם וביכולתו לעודד את הפעולות הנחוצות לתפקודו.
צמחים נוספים העונים על אותו צורך: עוזרר, עלי פיגם ועלי לענה שיחנית (או בשמם המוכר יותר: שיבה ורוטה).

פפריקה חריפה
החריפו את המאכלים שלכם בפפריקה חריפה כדי להמריץ את ייצור הריר ברחם ולדלל את הצמיגות שלו. בזמן הביוץ, הופך הריר שמיוצר בצוואר הרחם שקוף וגמיש כדי לאפשר לתאי הזרע לנוע בו. במידה והריר צמיגי מדי, תפגע תנועה זו ותאי הזרע יתקשו לעבור לחצוצרה. רכיבים בפפריקה החריפה ידועים כמזינים וממריצי ייצור ריר בתאי הריר בגופינו.
צמחים נוספים העונים על אותו צורך: צמחים מרים מתאימים גם הם ומומלץ לשלבם כחלק מהתפריט היומי, ביניהם בולט הסלרי.

איך מומלץ לצרוך את הצמחים?

ניתן להכין חליטות, מרקחים או להשתמש בשיטה הסינית: טחינת הצמחים לאבקה אחידה, הוספת מים ולשתות.
להלן הצעה לתערובת להעלאת הפוריות (כל הצמחים מיובשים):
20 גר’ פפריקה חריפה שלמה
20גר’ עלי פיגם
50 גר’ עלי שיבה
200 גר’ עלי סירפד
50 גר’ צמח וורבנה גרוס ובו כל החלקים העליונים
150 גר’ שורשי וויטניה
100 גר’ זרעי גדילן
200 גר’ פירות של שיח אברהם
50 גר’ עלי ופרחי עוזרר
50 גר’ שורש ליקוריץ גרוס
50 גר’ שורש שן הארי
ערבבו את הצמחים ביחד וטחנו אותם במטחנה מתאימה (יש בחנויות תבלינים). את האבקה ערבבו בכפית, שימו בכוס עם מים פושרים ושתו מדי יום. ניתן גם לערבב את האבקה עם טחינה או יוגורט.

שיהיה בהצלחה ובשורות טובות!

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

משלוחים חינם

קוד קופון: 010203

בקניה מעל

150
  •  

משלוח (עד 5 ימים) לפתח הבית