תלתן אדום Red Clover

תלתן אדום
RED – CLOVER
שם בוטני- TRIFOLIUM PARTENSE
משפחה בוטנית הסיגליים

כללי:

הגיע האביב לארצנו ואיתו פריחת התלתן הנמצאת בעיצומה, זהו צמח בר בן למשפחה המונה שמונים זנים. פריחתו מאופיינת במרבדים אדומים צפופים, לאחר הפריחה הוא נעלם עד החורף הבא. את הפרחים ניתן ללקט, לייבש ולאחסן עד לשימוש. בדומה לאספסת משמשים מיני תלתן בחקלאות כמספוא לבקר וכן כחלק ממחזור גידול חקלאי המעשיר את האדמה בחנקן, זאת משום ששורשי התלתן מכילים חיידקי ריזוביום קושרי חנקן המעשירים את הקרקע.
חומרים פעילים בצמח:
החומרים הפעילים: נמצאים בעלים ובפרחים, הצמח עשיר מאוד במינרלים כמו מגנזיום, נחושת, סידן, כרום, ברזל, זרחן ועוד, וכן ויטמינים מקבוצת B, ויטמין A וויטמין C .
בנוסף מכיל הצמח פיטואסטרוגנים, נוגדי דלקת (סליצטיים), נוגדי חמצון, חומרי נוגדי סרטן מקבוצת האיזופלבונים שמחקרים הראו שהם עשויים למנוע את מחלת סרטן השד ומחלט סרטן הערמונית.

התוויות רפואיות:

1. באופן מסורתי שימש הצמח במשך מאות שנים לצמצום גידולים ממאירים ולא ממאירים הן בשימוש חיצוני והן בשימוש פנימי.
2. הצמח נחשב מזין מאוד ומשלים חסרים.
3. הצמח נחשב לצמח מאזן אסטרוגן בזכות חומרים דמוי אסטרוגנים שהוא מכיל ולפיכך מותווה להקלה על תופעות גיל המעבר ואיזון בזמן המחזור הנשי.
4. הצמח נחשב לצמח מנקה ומפנה פסולת (אלטרטיבי) בגלל היותו גם צמח נוגד דלקת הוא מותווה להקטנת עוצמת דלקות מפרקים ולטיפול במחלות עור כרוניות עם הפרשות מוגלתיות וכן לפצעים שאינם מחלימים (פסוריאזיס, אקנה, ואקזמה).
5. הצמח נחשב לצמח מנקה ריאה ועור.
6. הצמח נחשב לצמח המגביר את תפקודי הכבד ויעיל לניקוי דם.
7. זהו צמח קלאסי לטיפול בשעלת, ברונכיט, אסטמה ובעיות אחרות במערכת הנשימה התחתונה.
8. לכיבי פה.

אופן השימוש:

חולטים 4-6 פרחים בכוס מים רותחים למשך 10 דקות ושותים פעמיים ביום.
תופעות לוואי וקונטראינדיקציות:
לא לנוטלי תרופות לדילול דם כמו אספירין וקומדין בגלל הסיליצטים שנמצאים בצמח. לא לנשים בהריון, לא לילדים למעט שימוש חיצוני לאקנה, לא לנשים בקבוצת סיכון לסרטן הורמונאלי.
שילובים:
לאקזמה בשילוב עם אמנון ותמר, מטריקריה וליקוריץ.
רפואה שלמה,
צוות חוות דרך התבלינים.

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

משלוחים חינם

קוד קופון: 010203

בקניה מעל

150
  •  

משלוח (עד 5 ימים) לפתח הבית