שם טוב או שמן טוב?

סגולות המרפא של עלי עץ הזית

אם עד היום חשבתם שעלי עץ הזית נועדו לשמש חברה לזיתים הגדלים על העץ ושהם חסרי תועלת כלשהי, תופתעו לגלות שלעלי עץ הזית סגולות מרפא אמיתיות. משקה עלי עץ הזית תורם להורדת לחץ דם, הפחתת רמות הסוכר בדם, צמצום רמות הטריגליצרידים והכולסטרול בדם, ניקוי כבד שומני, שמירה על כלי דם, חיטוי מפני ווירוסים וחיידקים ובהם סטרפטוקוקים, חיזוק הזיכרון והריכוז וסיוע להגיינת הפה באמצעות גרגור של המשקה או לעיסת עלים טריים.

כיצד מכינים את משקה עלי הזית?
קיטפו חופן של עלי זית טריים או חצי חופן של עלים מיובשים, הרתיחו אותם בחצי ליטר מים למשך רבע שעה – ממש כמו שמכינים קפה שחור – בבישול איטי על אש קטנה. בתום ההרתחה ניתן להוסיף צמחי מרפא נוספים לשם העצמת הטעם והתועלות הבריאותיות. את המשקה המוכן מומלץ לאחסן בתרמוס שישמש אתכם במשך היום.

ענפי עץ הזית טובים לשיניים!
עולי אתיופיה גילו מזמן את יתרונות עץ הזית בכל הנוגע לבריאות השיניים והלבנתן. לענפיו הדקים של עץ הזית ציפוי ירוק דק, המכיל חומרי חיטוי. הניקוי המכאני מחדיר את חומרי החיטוי המצויים בענפים למרווחים שבין השיניים ובכך הם מסייעים בשמירה מפני דלקות חניכיים.

רוצים לנסות בעצמכם?
הכינו קיסם שמקורו בחלק המחבר את עלה הזית לגזע, חדדו אותו, השתמשו בו וחזרו על הפעולה. לאחר הטיפול גרגרו מי מרתח עלי זית (שכבר מחכים לכם בתרמוס…) המסייעים להלבנת השיניים.

וכשהגרון כואב? עלי זית!
כשסובלים מכאב גרון יש לשלול קודם כל את קיומו של חיידק הסטרפטוקוק. מיד לאחר ביצוע בדיקת משטח גרון לצורך איתור החיידק, נצלו את זמן ההמתנה לתשובות המעבדה והתחילו לגרגר ולשתות מי מרתח עלי זית במשך שש שעות – כל חצי שעה למשך עשר דקות.
במידה והחיידק קיים בגרונכם, פעולה זו עשויה לבלום את התפתחותו, הודות לחומרים המצויים בעלי הזית החודרים את דופן החיידק והורגים אותו. בתום שש שעות בצעו שוב בדיקת משטח גרון וחכו לתוצאות של שתי הבדיקות.
יתכן שבבדיקה הראשונה תקבלו תשובה חיובית ובשנייה תשובה שלילית. כך תוכלו לחסוך מעצמכם נטילת אנטיביוטיקה, אך בכל מקרה, התייעצו עם הרופא כי חיידק הסטרפטוקוק עלול לגרום נזק עתידי ללב.

עלים, ענפים ועכשיו… שימו שמן!
הידעתם? צמחי מרפא המושרים בשמן בכלל ובשמן זית בפרט, מתפרקים והופכים את השמן לשמן רפואי.
הניחו בכלי אחסון צמחים (רצוי יבשים) עד שליש הגובה, מלאו את הכלי בשמן זית והמתינו כחודש ימים.
עד מהרה חומרים מסיסי שמן יעברו מהצמחים אל השמן והוא ישנה במקצת את צבעו וריחו. כעבור חודש אתם מוזמנים להשתמש בשמן לכל מטרה – רצוי למנות קרות כגון סלט, תוספת לגבינות וכדומה.

איזה צמחים מומלץ למצות בשמן?

קצח – לטיפול ברמות סוכר גבוהות בדם. השתמשו בכפית ביום. יש להיזהר מירידת סוכר חריפה
ולכן יש להתייעץ עם רופא.
עלי פסיפלורה ועלי וורבנה רפואית – שילוב המבטיח שינה טובה ומתוקה
פלפלים חריפים שלמים – לטיפול חיצוני בכאבי מפרקים. (אין לטחון או לגרוס את הפלפלים)
עלי רוזמרין, סירפד,ופרחי קלנדולה יחזקו את שורשי השיער
פרחי קלנדולה (ציפורן חתול) יטפלו בבעיות עור
פרחי קמומיל (קחוון) יסייעו בבעיות עיכול
שורשי וויטניה יפחיתו עומס ומתח לאורך זמן

יופי של בריאות במטבח
הציבו לראווה במטבח בקבוקונים קטנים של שמן זית עם צמחי מרפא כמו בזיל, אורגנו, קורנית, זרעי כוסברא, אניס, כמון בליווי תבלינים נוספים ותיהנו משמנים בריאים ומתוספת אסתטית מרהיבה למטבח!

הכינו בעצמכם תערובת תבלינים להחמצת זיתים
קחו כפית מכל תבלין יבש המופיע ברשימה,
ערבבו יחד והוסיפו להחמצה!
• זרעי קצח
• זרעי כוסברה
• תרמילי הל
• עלי אזוב
• עלי דפנה
• עלי ליים
• פלפל אדום
• צילי שלם
• שמיר
• זרעי חרדל שחור או לבן
• עלי מרווה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

משלוחים חינם

קוד קופון: 010203

בקניה מעל

150
  •  

משלוח (עד 5 ימים) לפתח הבית