צמחי מרפא לטיפול באלרגיות האביב

אביב.
עונת פריחת האלרגיות.

“רגשת”, או בשמה המוכר יותר: “אלרגיה”, היא תופעה ממנה סובל כל אדם חמישי ובקרב הילדים, התופעה אף שכיחה יותר: אחד מכל שלושה ילדים! בעזרת שימוש נכון בצמחי מרפא ניתן לחזק את המערכת החיסונית וליהנות מהקלה בתסמיני האלרגיה.

מה היא אלרגיה?

אלרגיה היא רגישות יתר של הגוף לחומר שבדרך כלל אינו גורם לתגובה כלשהיא. התגובה האלרגית באה לידי ביטוי בקשיי נשימה, אסטמה, ליחה, אדמומיות, עיטוש, פריחה, יובש בעיניים, גירודים, נזלת וכדומה. תגובה זו מתרחשת כאשר אנו נחשפים ל”אלרגן” – חומר זר המגיע ממספר מקורות:
• חומרים הנמצאים באוויר: אבק, עשן, בושם, ניחוחות, אבקנים.
• חומרים שנמצאים במזונות שונים: חיטה, חלב, שוקולד, ביצים.
• תרופות: אנטיביוטיקה, אספירין ועוד.
• גורמי זיהום: חיידקים, פטריות, זיהומים שונים.
• גורמים פיזיים: קור, שמש, לחץ, קרינה.
• מגע עם חומרים שונים: כימיקלים, בעלי חיים, צמחים שונים.
• גורמים תורשתיים-גנטיים.
מבין האלרגנים החזקים ביותר, ניתן למצוא פרחים שונים ועצים הפורחים בתקופת האביב:
צפצפה, דולב, אקליפטוס, ברוש, זני האלון, זני האלה, זית אירופי, תמר ועוד.

צמחי מרפא לטיפול באלרגיה

באמצעות שימוש בצמחי המרפא הבאים, ניתן לטפל בתופעותיה המטרידות של האלרגיה. צמחי המרפא תומכים ומשקמים את המערכת החיסונית ומטפלים בתסמיני האלרגיה: ליחה, כיוח, צינון ובעיות עור שונות.

שורש אסטרגלוס
האסטרגלוס מווסת ומשפר את תפקוד מערכת החיסון ואת תהליכי הספיגה בגוף, מחזק את מערכת החיסון ומסייע בריפוי מחלות שונות – החל מהצטננות חוזרת ושפעת ועד מחלות קשות. האסטרגלוס מעודד את פעילות תאי הדם הלבנים ומשקם יצירת תאי דם אדומים שהידלדלו במוח העצם. כצמח מייבש, האסטרגלוס משפיע על הריאות ולכן הוא מומלץ לסובלים מליחה הנובעת ממקור אלרגי.
אופן השימוש:
יש להרתיח כפית מהשורש על כמות של כוס מים במשך כ-15 דקות, לסנן ולשתות.

סמבוק פרחים וסבמוק פירות
פירות עץ הסמבוק מכילים נוגדי חימצון רבים ולכן הם יעילים מאוד בחיזוק מערכת החיסון, פרחי הסמבוק הם היעילים לטיפול בשפעות ובהפחתת תסמיני קדחת השחת.
אופן השימוש:
מספר שבועות לפני תחילתה של “עונת האלרגיות”, מומלץ להתחיל לשתות תמצית שתכין את גופנו לאלרגיה ותצמצם את השפעותיה: פרחי סמבוק, סקוטלריה, קמומיל, טיליה, שורש אסטרגלוס וסרפד. יש לערבב משקל זהה מכל צמח, להוסיף כפית מהתערובת לכוס חליטה ולשתות 3 פעמים ביום.

לחך
צמח מייבש התומך במערכת הלימפטית ויעיל בטיפול בתופעות שיעול, עודף ליחה, דלקות בדרכי הנשימה ונזלת אלרגית. הלחך מגביר העברת נוזלים אל התאים ותורם לספיחת מים, לטיפול בבצקות ודלקות ולפינוי פסולת של פולשים מאזור הדלקת – תוך חיזוק מערכת החיסון.
אופן השימוש:
יש לאכול את העלים הטריים בסלט או לחלוט את הצמח המיובש. הצמח אינו מומלץ לנשים בהריון ואין לצרוך אותו במינון גבוה.

קלנדולה (ציפורני חתול)
צמח המסייע לטיפול בבעיות עור שונות באמצעות שיקום תאי העור, פינוי התאים המתים והצמחת תאים חדשים. הקלנדולה יעילה לטיפול בפריחות, אקזמה, עקיצות ,פטריות, פצעי עור, כוויות וטחורים.
אופן השימוש:
הוסיפו חצי ליטר מים רותחים לחופן פרחי קלנדולה למשך חצי שעה. הרטיבו רטייה עם המשרה הצהוב שקיבלתם והניחו אותה באזור הרלבנטי.
משחת קלנדולה ביתית (מתוך הספר: “סודות מן השדות”)
מחממים 100גרם וזלין יחד עם 100 גר’ פרחי קלנדולה על אש נמוכה במשך חצי שעה. מסננים את הנוזל דרך בד סינון לתוך צנצנת. כעבור מס’ דקות יהפוך המרתח למשחה טיפולית!
שימרו אותה במקרר והשתמשו בה בעונת האלרגיות והפריחות של העור.

קמומיל (בבונג)
לפרחי הקמומיל סגולות רפואיות רבות. בעונת האנרגיה הפרחים מסייעים לטיפול בדלקות עיניים (בתנאי שהקמומיל צומח באזור שאינו מרוסס), אקזמה, אלרגיה של העור, תפרחות וגירויים בעור.
אופן השימוש:
משרים את פרחי הקמומיל במים חמים למשך 20 ושוטפים את האזור האלרגי במשרה הקמומיל. בנוסף ניתן להשרות בצנצנת זכוכית 50% פרחי קמומיל ו-50% שמן זית למשך שבועיים ולהשתמש במשרה לטיפול בבעיות עור שונות.

קצח
גרגירי הקצח השחורים מסייעים למערכת הנשימה, מונעים היווצרות סימפונות ומומלצים לסובלים מאסתמה, מקשיי נשימה ומנחירות.
אופן השימוש:
לפתיחת דרכי הנשימה, הכניסו מרתח עם קצח למכשיר אדים קרים והפעילו אותו בחדר בזמן השינה. לטיפול בשפעות, הצטננות, נזלת, חום ושיעול הידועים כסימפטומים של אלרגיה, ערבבו קצח, דבש נוזלי וטחינת שומשום ואיכלו במהלך היום.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

משלוחים חינם

קוד קופון: 010203

בקניה מעל

150
  •  

משלוח (עד 5 ימים) לפתח הבית