צמחי מרפא ותבלינים לטיפול בבלוטת הערמונית

טיפול טבעי בהגדלה שפירה של בלוטת הערמונית

כללי: בלוטת הערמונית ממוקמת מתחת לשלפוחית השתן ומקיפה את צינור השתן. אצל גברים רבים, כחלק מתהליכי ההזדקנות הטבעית, מתרחש תהליך ניווני על פיו גודלה התקין של בלוטת הערמונית משתנה והיא גדלה ומשנה את צורתה ובכך לוחצת על צינור השתן ומפריעה לזרימה תקינה של השתן. התופעה רווחת החל מגיל 40 ויכולה להגיע בגיל 70 עד ל 90% מהאוכלוסיה.

סימפטומים

א. קושי במתן שתן.
ב. התרוקנות חלקית של השלפוחית.
ג. תחושת חוסר ריקון.
ד. דחיפות במתן שתן.
ה. תהליכים דלקתיים המלווים בסיבוכים זיהומיים בשלפוחית וסביבתה.
ו. תחושת צריבה.
ז. ירידה באיכות החיים, בעיקר בגלל השכמה מספר פעמים בלילה הפוגעת בכמות ואיכות השינה.

גורמים אפשריים של הפרוסטטה

א. גורמים הורמונאלגדילתה ליים: 1. עלייה ברמות נגזרת פעילה של ההורמון טסטוסטרון הנקראת דהיטסטוסטרון ובקצרה DHT, הינה כנראה אחת הגורמים המרכזיים לגדילת והתרחבות הבלוטה.

2. עלייה ברמת האסטרוגן- באופן טבעי הטסטוסטרון המצוי בדם אמור להיקשר לחלבון הנקרא SHGB וכך להגיע לפרוסטטה. עם הגיל, מתגברת קשירת ההורמון אסטרוגן להורמון זה ויוצרת את אותה השפעה של התרחבות הערמונית.
ב. חוסר באבץ: אנזים הנקרא 5 אלפא רדוקטז, ממיר טסטוסטרון ל DHT ומגביר קשירה שלו לתאי הערמונית, האבץ מעכב פעילות אנזימטית זאת ובכך מסייע לשמירה על גודל תקין של הבלוטה.
ג. שימוש במזון המכיל קוטלי מזיקים וחומרי הדברה וכן שימוש בתרופות: בשני המקרים נכנסים לתוך גופינו חומרים רבים הפועלים על בסיס הורמונאלי ועלולים להשפיע לרעה על שינויים הורמונאליים בגוף ובתוכם הורמוני מין המשפיעים על התרחבות הפרוסטטה.

המלצות לתזונה

א. לעבור לתזונה מבוססת על מזון אורגני.
ב. להתבסס על תזונה עתירת סיבים ודלת שומן, להימנע משמון מן החי המכיל חומצה ארכידונית המגבירה תהליכי דלקת בגופינו.
ג. צריכת מזון המכיל פיטואסטרוגנים לאיזון המערכת ההורמונאלית כמו: סויה, פירות שיח אברהם, גרגירי רימון, חליטת מרווה ועוד.
ד. שתייה מרובה לעידוד סילוק פסולת ממערכת השתן ומניעת זיהומים.
ה. צריכת מזונות עתירי אבץ: שתי כפות גרעיני דלעת ליום, חופן שקדים חומים, סובין וחיטה מלאה.
ו. צריכת כורכום מוגברת לצורך מיתון תהליכים דלקתיים.

שימוש בצמחי המרפא הבאים:

דקל ננסי: צמח זה ניתן לצרוך בצורת אבקה לבנה שהינה אבקה מיובשת של המיצוי הצמחי שלו. המינון הוא 300 מג’ ליום. תכונות הצמח הן: מעכב פעילות DHT, מעכב המרת טסטוסטרון ל DHT, מעכב דלקת בפרוסטטה, מחזק טונוס שרירי שלפוחית השתן, תורם לאון הגברי, ממתן שיעור יתר באף ובאוזניים בגברים. * הערה, ירידה בסימפטומים עשויה להגיע תוך חודש חודשיים ללא תופעות לוואי ומבלי לעלות את הPSA .
שורש סרפד: השימוש הוא במרתח של 1 כפית שורשים ליום, הרתחה לעשר דקות עם כוס וחצי מים. פעולות הצמח הן: מקטין רמות טסטוסטרון בערמונית, מעכב קשירתו לחלבון הנשא SHBG, מקטין קשירת טסטוסטרון לקולטנים בתאי הפרוסטטה, מעכב פעילות אנזימטית של האנזים 5 אלפא רדוקטז, אנטי דלקתי בהקשר של דלקות בדרכי השתן, משפר טונוס שרירי צינור השופכה.
פרחי צבר: הצמח משפר את הסימפטומים של התרחבות הערמונית, בעיקר מזרים דם לערמונית, מטפל בדלקות, מקטין גירויים במערכת השתן וטוניק כללי לפרוסטטה. השימוש הוא בשלושה פרחי צבר ליום כחליטה.
מומלץ להשתמש בצמחי מרפא משתנים ואנטי דלקתיים לדרכי השתן כמו שבטבט, זקן תירס.

לסיכום: תזונה נכונה עם שילוב של מספר צמחי מרפא ובראשם הדקל הננסי, עשויים למנוע גדילה נוספת של הערמונית ולמתן את תסמיני וסיבוכי הגדילה הקיימת.
במידה ונתחיל להשתמש בזמן (סביבות גיל ה40) כטיפול מונע, נוכל להשתמש בערמונית בצורה תקינה עד 120.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

משלוחים חינם

קוד קופון: 010203

בקניה מעל

150
  •  

משלוח (עד 5 ימים) לפתח הבית