ניקוי זה כל השינוי

כשמסתיימות החגיגות אנו נותרים לבד מול הראי להתבונן במחיר – לפיכך החלטתי בכתבה זו לספר על קצה המזלג מהו תהליך ניקוי לגופינו ומה היכולת של המלצות התזונה וצמחי המרפא לסייע בתהליך , אולי יוכלו המלצות אילו להיות חלק מתיקון המצב לאחר חגים כמו חנוכה ו או לאחר תקופות של תזונה לא מבוקרת וקשיים שמתבטאים גם בגוף וגם בנפש.
הרפואה מכירה את המושג זיהום או רעילות כמצב רפואי חמור בו קים בגופינו זיהום חיידקי שחדר למחזור הדם ומאיים על בריאות המטופל.
מהם הסימפטומים שעלולים ללוות הצטברות חומרים זרים ופסולת בגופינו: כאבי ראש כרוניים שמופיעים בדר”כ לאחר אכילה או לאחר דילוג על ארוחה ושאינם באים ממתח, עייפות , כבד שומני , תלונות שחוזרות על עצמן בקשר לתפקוד של מערכת העיכול, בעיות מפרקים, גרד כרוני ופגיעה במערכת העור, בעיות במערכת הנשימה, מחלות אוטואימוניות, לחץ דם שיצא משליטה, פגיעה באיבר מסוים כמו כבד (בדר”כ הפגיעה מופיעה באיברים רגישים יותר מאחרים בגופינו).

מה השקולים לשינוי תזונה במצב זה

1. יש לשקול את עוצמת הצטברות הרעלים ומשך הסמפטומים כשמחליטים לשנות
2. גופינו עסוק בהתמדה בתהליכי ניקוי בעצמו כך שמספיק שנסיר ממנו חומרים מזיקים ומזהמים כדי שהוא יעשה את שאר העבודה בעצמו ולכן מומלץ לא לעשות שינויים דרסטיים
3. יש להתאים את השינוי ליכולתו הנפשית של המטופל לעמוד בשינוי ולנסות ולתמוך ביכולת זו
4. לצמחי המרפא יכולת רבה לתמוך בתהליכי השינוי ונתייחס לכך בהמשך

מהו משבר הריפוי /ניקוי ?

כתוצאה מהשינוי משתחררים במהירות רעלים שעלולים לגרום לתסמינים של מחלה כמו:
כאבי ראש, כאבי גוף כמו כאבי עצמות ושרירים , תחושת חולי כמו שפעת, עייפות , חולשה , בחילה
הפרשות ופריחות שונות, תת לחץ דם תנוחתי.

מה השינוי המומלץ כדי לנקות את הגוף מרעלים ופסולת מצטברת

1. הסרת מזונות שיש בהם לתרום להמשך הצטברות הפסולת כמו מזון מתועש ,ריבוי חלבון מן החי ושומנים ומעבר לתזונה טבעית מלאה. מומלץ להוסיף לתזונה מזונות על כמו קינואה ,פירות של ג’וגי ברי ,שורשי כורכום וג’ינג’ר טריים בעונה, זרעי צ’יה ,זרעי תבלינים כפי שנמליץ להוסיף בהמשך, כל אילו מכיוון שתהליכי ניקוי מחייבים השלמת חסרים שיאפשרו את הניקוי התקין והוצאת הפסולת החוצה מגופינו.
2. פעילות גופנית מתונה של הליכה ברגל שעה ביום רצוי בטבע.
3. שתית שייק יומי המורכב בעיקר מעלים ירוקים – גבעולי סלרי ,עלי פטרוזיליה ,עלי וגבעולי חובזה ,עלי סלק ולמי שמכיר גם סלק בר שמופיע עכשיו, עלי חרדל שמופיעים עכשיו ,עלים ירוקים נוספים שניתן להשיג בחנויות הירק, עלי גזר, עלי כרובית וברוקולי , אל העלים הירוקים המכילים שפע אינזימים וחלבונים מין הצומח מומלץ להוסיף תוך ריסוק השייק כפית מהזרעים הבאים שהשרינו קודם במים ללילה -זרעי גדילן, זרעי פשתה, זרעי קצח, זרעי סלרי ובנוסף לשיפור הטעם מומלץ להוסיף תפוח ואננס טרי )
4. שתית חליטות מצמחים לסיוע לניקוי אברי הניקוי ובעיקר כבד- הרתיחו לעשר דקות בחצי ליטר מים את הצמחים הבאים כפית מכל צמח: שורשי שן הארי ,עלי שן הארי, עלי סרפד יבשים ,שורש וויטניה ,עלי וגבעולי וורבנה רפואית ,עלי לואיזה ,עלי מליסה. לאחר מכן הכניסו את הצמחים והמים לתרמוס ושתו ממנו כל פעם קצת במשך היום עד תום- כך במשך מספר שבועות.

למה כ”כ חשוב לא לוותר וכן לנקות את הגוף באופן יזום

• לא תמיד גופינו מצליח להיפטר מחומרי הפסולת שבו ולסלקם בקצב חילוף החומרים הטבעי שלנו
• חומרי פסולת אילו מצטברים בגופינו ומשבשים את הפעילות הנורמלית של התאים כמו שדלק מהול במים משבש את פעילות המכונית
• חומרי פסולת אילו מחלישים את מערכות בגוף וכתוצאה מכך תוקפים את גופנו מזהמים כמו חיידקים וווירוסים
• שיבוש ביוכימי בפעילות הנורמלית עלול הוות קרקע נוחה להיווצרות מחלות והיחלשות איברים
• לפיכך מטרתו של תהליך הניקוי הטיבעי הוא להגביר ולייעל את תהליך סילוק חומרים מגופינו לזמן בזמן מסוים כך שרעלים שהתיישבו בתאים ונתקעו -ייצאו משם החוצה.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

משלוחים חינם

קוד קופון: 010203

בקניה מעל

150
  •  

משלוח (עד 5 ימים) לפתח הבית