זרעים של תקווה

זרעים – תבלינים רבים מופיעים בשווקים בצורה של זרעים ו/או פירות קטנים שבהם זרעים.
לרשימה זו שיכים זרעים המופקים מצמחים כמו קצח,כוסברא,קימל ,כמון ,חילבה ,פישתה ,קינואה, אניס צ’יאה, רשאד, סירפד,סלרי ,שומר וכן פירות ובהם זרעים כמו פירות עץ הסומק ,פירות עץ הסמבוק ,ופירות עץ שיח אברהם גלעיני משמש מרים מוקלפים ,מחלב.

במאמר זה נפרט באופן כללי ופרטני על היתרונות הטמונים באכילת ו/או נטילת הזרעים בצורות שונות לתוך גופינו , כיצד להתייחס לזרע וכיצד להשתמש בו – זרע הינו תמצית החיים של הצמח ובו כל המידע הקשור ליצירת הצמח בדור הבא.

זרעים הם צורת הפצה ואמורים להיאכל על ידי בעלי חיים מבלי שיפגעו ממערכת העיכול שלהם ולצאת שלמים ובריאים מוכנים להמשך התהליך ומצוידים היטב בנוזלים ובמוצקים איתם יצאו…
יחסית לגודלם לזרעים חומרים מרוכזים ורבים בתוכם ותכולתם נחשבת עשירה במיוחד בהיבט של השלמת חסרים ואספקת חומרים חשובים לגופינו כמו נוגדי חימצון ,חומצות שומן חיוניות , אינזימים מינרלים ,וויטמינים ועוד.
כדי להשתמש בזרעים יש לפרקם לפני כניסה לגופינו –פירוק מוקדם . לכך נועדו השיניים אבל מומלץ לסייע לשיניים על ידי כתישה במכתש ועלי ,מטחנות מסתובבות ו/או פירוק בשמן .

התועלות העיקריות שניתן להפיק מכל זרע

זרעי קצח – צמח מופלא להשלמת חסרים .יש בו תכולה מרשימה של וויטמינים במיוחד וויטמיני בי, וכן חומרים שמשפיעים לטובה על אי סבילות לאינסולין. נחשב לצמח מגן לב וכלי דם וכן כצמח מאזן לחץ דם ומטפל בסחרחורות .

זרעי אניס- (כמנון האניס)-אנטי ספזמודי, אנטי קטאראלי (מרחיק עודף ליחה מדרכי הנשימה), אקספקטורנט (מכייח), גלקטוגוג ( מגביר ייצור חלב), קרמינטיבי (סופח גאזים).

זרעי קימל –אנטיספטי, אנטי ספזמודי (בהקשר עיכול ,לידה ,כאבי מחזור), קארמינטיבי, מעודד מחזור חודשי, מעורר תיאבון,גלקטוגוג, משפר עיכולי ומוריד חומציות ,יעיל לטיפול בלעיסה להפגת ריח רע מהפה ,לעיסה מקילה על צרידות. זרעי קימל מכילים כמות גדולה של אשלגן (1350 מג ל100 גר זרעים), וכן כמות זעירה של מריסטצין שזהו חומר רעיל בעל השפעה נארקוטית).

זרעי כוסברה-מכילה סיבים תזונתיים, ברזל ,מגנזיום, שמן אתרי אופיני, טאנינים . תכונותיה –סטימיולנט, קארמינאטיבית ,אנטי אינפלמטורית, אנטי ספזמודית, דיופורטית ,דיורטיץ, אלטרנטיבית, אנטי דיאבטית, אנטי הלמינטית (מרחיקה תולעים) גלקטוגוגית, היפוליפידמית, טוניק (מחזקת) למערכת העיכול, סטומקיק(מחזקת פעילות הקיבה)

זרעי כמון-להרגעה, לחיזוק כללי(סטימיולנט- ממריץ), קארמינטיבי, לטיפול בכאבי ראש שמקורו בעיות עיכוליות, עשיר בסיבים וטאנינים.

זרעי סירפד-לחיזוק לאבידו גברי ונשי, עשירים בויטמין C ובברזל, דיורטיים, אלטרנטיביים, אנטי אלרגיים בעיקר בהקשר לבעיות עור ונשימה ,היפוגליקמיים, וולנראריים.

זרעי חילבה-עשירים בסיביים תזונתיים וריר צימחי (מוצילאג),מרים בגלל תכולה גבוהה של חומרים הנקראים סאפוננים סטרודואלים האחראים לחלק גדול מתכונותיהם כמורידי רמות סוכר וכולסטרול בדם ,בזרעים ניתן למצוא גם חומצה אמינית הנקראית 4 הידרוקסילוצין הידועה כמעודדת ייצור אינסולין בלבלב. הריר הצמחי שהוא רב פחממה בעל תכונות חיטוי ואיננו נספג במעי ולפיכך עשוי לסייע לפריסטלטיקה של האפיתל הרירי החלול במערכות בו הוא נמצא כמו נשימה עיכול ושתן . למסה הרירית הנוצרת במעי תוך כדי אכילת חילבה השפעה טובה על ריקון המעי בגלל גירוי פריסטלטי שהיא יוצרת יחד עם אפקט של משקולת.
החילבה היא גם וולנרארית,גלקטוגוגית,אנטי ספזמודית, קארמנאטיבית ,גלקטוגוגית,קולגוגית וכולרטית, מסדירת מחזור ,מאזנת לחץ דם,משפרת חשק מיני לשני המינים, אנטי-דיאבטית ואנטי ליפידית –רצוי להשתמש ביותר מ5 גר ליום.

זרעי פשתה-עשירים באשלגן וויטמין e וכן בריר צימחי בזרעים ובשמן תכולה גבוהה של חומצה אלפא לינולאית שהופכת בגופינו לאומגה 3 שמוש בשמן פשתה או אכילת זרעי פשתה יסיעו לעור בריא, שיניים בריאות, עצמות חזקות, חיזוק ציפורניים, וכן סיוע לטיפול בעצירות כמו החילבה וכן לדלקות בערמונית ובמעי הגס. הפשתה מכילה דמוי מהורמוני מין נשיים (פיטואסטרוגניים) ועשויה לאזן את המערכת הגניטאלית בתקופותיה השונות . הריר בזרעי הפשתה כמו גם בצמחים אחרים יסייע לתקינות תאים המיצרים בגופינו (ריר עוזר לריר). מומלץ לכתוש את זרעי הפשתה סמוך לשימוש שאז רכיבים בה ישארו כפי שהם וכן מומלץ לאכול עד 5 כפיות פשתה ביום .הפשתה עשויה לסייע לצמצם התפתחות של סרטן השד וכן לטיפול בבעיות חיצוניות של העור . פשתה תסייע גם לשמירה על תקינות של כלי דם.

זרעי שומר – צמח המחזק את הטונוס של שרירי המעי , במצב של פתוגניים במעי יפריש זה אצטיל כולין שיגביר את התנועתיות של השריר החלק במעי ,כניסת שומר לגון תקטין את הפרשת האצטיל כולין במקרה זה ותייצר מחדש תנועתיות נורמאלית יותר . מותווה למקרים של השמנת יתר שמקורה בתסמיני גיל המעבר (ירידה באסטרוגן).

לסיכום- בעידן בו קשה לנו יותר ויותר להשלים חסרים ,שימוש בזרעים של תבלינים ובכלל ייתן פתרון סביר לחסרים ויסייע למערכות רבות אחרות שחלקן הגיעו למצב פתולוגי בגלל החסרים.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות

משלוחים חינם

קוד קופון: 010203

בקניה מעל

150
  •  

משלוח (עד 5 ימים) לפתח הבית