הרשמה למועדון לקוחות English צור קשר סניפי הרשת תבלינאי החווה תרבות התבלינים אודות החווה  

כתבו עלינו

5 התבלינים שכל אישה חייבת להכיר- זמן ירושלים 1.5.2015
ממש לא קל להיות אישה, הורמונים, עצבים, הרבה אמוציות שעולות ויורדות, לחצים, טיפול בילדים, מערכת יחסים.... זה הזמן להכיר ולפגוש בתבלינים והצמחים המיועדים רק לך,
כל צמחי המרפא והתבלינים מתאגדים יחדיו במטרה אחת-  לעשות לך את החיים קלים יותר. אבי ציטרשפילר, עשבונאי ובעלים של "חוות דרך התבלינים, בבית לחם הגלילית, מציע לכל אחת להכיר את חמשת התבלינים והצמחים הבאים:
 
1. שיח אברהם (מכונה גם שיח האישה, משום שהוא מסייע לנשים בתופעות הורמונליות שונות): שיח זה מטפל בתסמונת קדם-וסתית ומסייע במיתון תסמינים שונים לקראת המחזור ובמיתון כאב בזמן הביוץ ומגביר ייצור חלב בקרב נשים מניקות – כל זאת הודות לחומר נדיף המצוי בצמח ומשפיע על ההיפופיזה במוח וגורם לייצור הורמונים המורידים את רמת הפרולקטין בדם. השיח גם מטפל במחזור לא סדיר ומשמר רמה תקינה של פרוגסטרון בגופן של הצורכות אותו ובכך עשוי לסייע בפתרון בעיות פוריות בקרב נשים הסובלות מחוסר איזון הורמונלי ו/או העדר ביוץ. השיח אף מסייע לטיפול בתסמיני גיל המעבר, ובייחוד בגלי חום. השיח יכול לסייע בדחיית הופעת תופעות גיל המעבר בכמה חודשים עד שנים. מחזק ליבידו נשי ומחליש ליבידו גברי.
כיצד צורכים? – השימוש הוא בפירותיו של השיח: יש להרתיח את הפירות ולשתות את החליטה או לחילופין יש ללעוס בין 5-10 פירות יבשים מהשיח בבוקר ובערב (לפני הארוחה) ולאחר מכן לשתות כוס מים.
 
2. דמיאנה: צמח זה מכיל עלים ובהם כמעט 1% שמן נדיף, אשר מעניק לעלים את ריחם וטעמם המיוחד. הדמיאנה ידועה כמעוררת תשוקה מינית, ומחזקת את הגוף באופן כללי. האחראי לכך הוא התימול, חומר אנטיספטי מחזק, ממריץ, משתן, ומשמש כמשלשל קל. כמו כן משמשת הדמיאנה לטיפול בדיכאון מתון המשולב בתשישות עצבים, והיא גם מסייעת למניעת פליטה מוקדמת, אין אונות, בעיות גניקולוגיות, כאבי מחזור, איחור במחזור, כאבי-ראש בזמן מחזור, חיטוי מערכת השתן, טיפול בדלקות בדרכי השתן, בעיות בתפקוד המיני ואימפוטנציה.
כיצד צורכים? – הרתיחו בין 1-2 גרמים של שורש יבש עם כוס מים למשך עשר דקות, סננו ושתו.
 
3. ויטניה משכרת: שורש הצמח משפר תפקודים פיזיולוגים שונים בגוף. זהו צמח התומך בעומס ובמתח פיזי ונפשי לאורך זמן, משפיע דרך האדרנל, מגביר חשק ואון, תומך במערכת העצבים ומחזק אותה, נוגד חרדה, מחייה ומשפר את תפקוד מערכת הרבייה הנשית, מעשיר את הדם, מעלה רמות המוגלובין, משפר את ספירת תאי הדם האדומים, מגן על הכבד, מוריד כולסטרול, תומך במערכת החיסון, אנטיביוטי, מרגיע ומשכך כאבים ואף מעלה את רמת המלנין בשיער ובציפורניים. במינון נמוך צמח זה ממריץ, במינון גבוה הוא דווקא מרגיע. הויטניה גם מחזקת את הפעילות ההורמונלית של הגבר, מגבירה את זרימת הדם לאגן ומחזירה עטרה ליושנה...
כיצד צורכים? – הרתיחו בין 1-2 גרמים של שורש יבש עם כוס מים, למשך עשר דקות, סננו ושתו.
 
4. עלי פטל: עלים המומלצים בחודש האחרון להריון, לקראת הלידה. בעלים אלה נמצא חומר הנקרא טאנינים, אשר מכווץ תאים ומשפיע על ויסות שריר הרחם. עלי הפטל נחשבים כמקדמי לידה קלה על ידי איזון שריר הרחם להתכוצות חזקה בזמן ציר ומנוחה מלאה בין הצירים. עלי הפטל אינם מזרזים את סיום תהליך ההריון אלא משפיעים על צירי הלידה לכשהם מגיעים.
כיצד צורכים? – יש להשרות כף מעלי הפטל, אחת ליום, עם כוס מים רותחים למשך 5 דקות, לסנן ולשתות.
 
5. סרפד: הסרפד מחזק את פעילות מחזור הדם ומסייע בהגברת ייצור החלב בקרב אמהות מניקות. הסרפד מכיל שילוב של שפע ויטמינים ומינרלים ורמת ברזל גבוהה, מסייע בחיזוק מחזור הדם ובעל השפעה משַתנת – כל אלו הופכים את הסרפד לאחד הצמחים החשובים בתהליכי ניקוי הגוף ושיקומו.
כיצד צורכים? – יש להשרות כפית מעלי הסרפד בכוס מים רותחים למשך 5 דקות, לסנן ולשתות את החליטה לטיפול באנמיה, טיפול במחסור בברזל ובחוסר מינרלים עם עייפות וחיוורון. כמו כן החליטה טובה להקל על דימום ויסתי כבד.
 
לסיכום, מומלץ לכל אחת מאיתנו לשמור את הצמחים הללו בבית לשעת הצורך. השימוש הוא פשוט וההשפעה יכולה להפוך את עולמך על קנקנו.
 
המידע באדיבות אבי ציטרשפילר, תבלינאי, הרבליסט ובעלי חוות דרך התבלינים
 
עמוד ראשי - דרך התבלינים
חדשות
לקטלוג התבלינים
מתכונים
מחסן רעיונות
קורס סודות מן השדות
פעילויות לילדים
סדנאות וימי עיון
לקבוצות וארגונים
חוויות מפעילויות
רפואת הצמחים - מאמרים
תבלינים במדיה
גלריית תמונות
כתבו עלינו
 
הרשמה למועדון לקוחות
  נקודות מכירה | גלריית תמונות | מאמרים | מרכז מבקרים | פעילויות החווה | מחסן רעיונות | מתכונים | קטלוג מוצרים | תרבות התבלינים | מי אנחנו
צור קשר | קישורים | הרשמה למועדון לקוחות | כתבו עלינו