הרשמה למועדון לקוחות English צור קשר סניפי הרשת תבלינאי החווה תרבות התבלינים אודות החווה  


כתבו עלינו

להוסיף תבלין לחיים - קו למושב 10.6.2010
בדרך התבלינים מוסיפים טעם וצבע לחיים
מאת: קרן גביש

אם בעבר הסתפק  המטבח הישראלי הבייתי המצוי בשלושה-ארבעה תבלינים בסיסיים (מלח/פלפל/פפריקה וקינמון...), הרי שכיום מתהדרת ארונית התבלינים הבייתית במגוון טעמים, ניחוחות וצבעוניות עשירה, המעשירים את החווייה הקולינארית ומשדרגים כל תבשיל בסיסי לגורמה של ממש. עוף מכובס ואורז לבן -OUT, קדירות בתיבול מוקפד, מדוייק ואיכותי- IN !.
בחנויות ובמרכולים מוצעים תבלינים מגוונים, וכך גם בשווקים הססגוניים ברחבי הארץ. אולם, למביני עניין, אוהבי תבלינים אמיתיים מובטחת חווייה חושית יוצאת דופן במרכז המבקרים "חוות דרך התבלינים"  של בית לחם הגלילית.
החווה מגדלת ומייצרת צמחי מרפא, תערובות, חליטות ותבלינים איכותיים. סוד קסמם, איכותם וטריותם של התבלינים טמון בשיטות הגידול המסורתיות העוברות מדור לדור במשפחת ציטרשפילר מזה חמישה עשורים.

שורשיו של אבי ציטרשפילר, תבלינאי והרבליסט, הם כאן, בשדות התבלינים. הוריו התחילו לגדל תבלינים במשקם שבבית לחם הגלילית כבר בשנות ה-50 של המאה הקודמת והיו מחלוצי ענף התבלינים בארץ. בתחילת 2003 החליט אבי לפתוח חווה חקלאית תיירותית, שתחבר את הקהל עם תרבות התבלינים. הוא הקים בשדות המושב את מרכז המבקרים.בחנות שבמרכז נפגשים המבקרים עם מחסן אין-סופי של רעיונות לחיים בריאים ומלאי טעם.
הפעילות החקלאית המתנהלת בחווה כוללת 70 דונם של צמחי תבלין ומרפא אורגניים, בעיקר צמחים ממשפחת השפתניים והסוככים. 
בחווה עוסקים גם באיקלום זני צמחי תבלין וצמחי מרפא מקומיים כמו: שן ארי, סרפד, סומק, עוזרר, נפית החתולים, נענע משובלת, אזוב, ער אציל, נירית הקמה, חרדל, קצח ועוד.
החנות היא ליבו של מרכז המבקרים, וניתן לרכוש בה תערובות תבלינים אשר הופכות כל בישול טריוויאלי לחגיגה במטבח. עשבי תיבול ענתיים טריים, מיני חליטות, מגוון ליקרים, שיכר רימונים, ליצ'י או קיווי, חומץ פטל ותאנים, ממרחים, מבחר ריבות וקטנפיטורות כגון לימון וזנגוויל וכן שמני זית באיכות מעולה.
במרכז המבקרים נערכות גם סדנאות מלאות טעם, ובהן:
סדנת "צמחים לצד רופא", בה נכנסים המשתתפים לעולמם הקסום של צמחי המרפא ומכירים מקרוב את "תרופות הסבתא".
סדנת צמחים בשירות החשק והאון, בה ניתן לקבל עצות בדוקות לשימוש בצמחים המשפרים את החשק ואת התפקוד המיני וגם להכין חליטת "ויאגרה טבעית"
סדנת תבלינים ויין בשיתוף עם יקב Tulip המבוססת על מפגש משכר בין עולם היין לעולם התבלינים.
סדנאות נוספות: שוקולד ותבלינים, ליקוט עשבי בר, גבינות ותבלינים בשיתוף מחלבת אלכסנדר זייד, ועוד כיד הדמיון הטובה. בנוסף מתקיימות במקום פעילויות וסדנאות חווייתיות לילדים, על טהרת החיבה לתבלין ולטעם.
"חוות 'דרך התבלינים' היא מותג תיירותי", אומרת עירית קרן, בעלי "קונטקט מיתוג ופרסום בע"מ. אבי ציטרשפילר הגיע אלינו לפני מספר שנים וביקש לקבל כלים מקצועיים להפיץ את תרבות התבלינים וצמחי המרפא, כחלק מאורח חיים בריא, איכותי וחווייתי. גיבשנו את ערכי המותג ואישיותו, ועל פיהם מונחית העשייה עם קביעת עוגני מותג, כגון שיטת מכירה ייחודית, פסטיבלי נושא ועוד".
כך נבנתה חוות "דרך התבלינים" כמותג תיירותי המצליח לתקשר כל הזמן ובכמה שיותר דרכים עם הקהל. כשהכוונה היא לא רק למכור לצרכן את המוצרים הכי טובים, אלא למכור לו באמצעותם ידע, דרך לחיים, התנסות, איכות חיים, בריאות ועוד. והקהל אוהב את האמת האותנטית הזו. 
עמוד ראשי - דרך התבלינים
חדשות
לקטלוג התבלינים
מתכונים
מחסן רעיונות
קורס סודות מן השדות
פעילויות לילדים
סדנאות וימי עיון
לקבוצות וארגונים
חוויות מפעילויות
רפואת הצמחים - מאמרים
תבלינים במדיה
גלריית תמונות
כתבו עלינו
 
הרשמה למועדון לקוחות
  נקודות מכירה | גלריית תמונות | מאמרים | מרכז מבקרים | פעילויות החווה | מחסן רעיונות | מתכונים | קטלוג מוצרים | תרבות התבלינים | מי אנחנו
צור קשר | קישורים | הרשמה למועדון לקוחות | כתבו עלינו