הרשמה למועדון לקוחות English צור קשר סניפי הרשת תבלינאי החווה תרבות התבלינים אודות החווה  

חוויות מפעילויות

 • 93 מטר של פלפלים

  הישג אדיר זה נקבע במשותף בפסטיבל הפפריקה על ידי כל מבקרי חוות דרך התבלינים בסוכות.
   
  החוויה במרכז המבקרים
  חוות דרך התבלינים הבינה כבר מזמן שלא מדובר אצלה במכירת תבלינים, תערובות, צמחי מרפא וחליטות למרות שאלו קיימים במאות סוגים, בטעמים שאי אפשר למצוא במקומות אחרים ובאיכות וטריות שאין לה מתחרים. בחוות דרך התבלינים מדובר בידע רב, ניסיון ותשוקה לדבר עם המבקרים באמצעות אותם תבלינים וגידולי שדה וליצור חוויה אותנטית. הידע הרב שנצבר בחווה והעובדה שחוות דרך התבלינים מגדלת בעצמה הרבה מאד סוגים של תבלינים מאפשרת להרים פסטיבלי נושא מרתקים ולחבר את המבקרים בכל התהליך של ייצור התבלינים ולא רק במכירת המוצר הסופי.

  מספרת עדי חיים מנכ"לית החברה: "כשאנשים יודעים יותר על איכות התבלינים ותועלתם לאדם, כשהם רואים איפה כל תבלין  גדל ואיך מפיקים ממנו אח"כ את התערובת, כשמחברים לזה פעילות שממחישה את השימוש בתבלין ואח"כ גם מוכרת אותו זה מחבר את המבקר בצורה חזקה ביותר, אמינה והוא רוצה לזכות מהתועלת הזו ולהתחיל להשתמש בתבלינים".
   
  איך נולד הרעיון  לפסטיבל הפפריקה?
  על לידת פסטיבל הפפריקה  מספרת קרן מנהלת החנות: "רצינו לייצר מושכן חזק לסוכות ולהביא גם את הקהל הקבוע שלנו שמכיר את חוות דרך התבלינים כמו גם קהל חדש. חיפשנו נושא שיהיה מחובר לעונת הגידול ולעוצמת המקום שמאפשר "הצצה" לתהליך הייצור. מהרגע שעלה רעיון הפפריקה כל הצוות התגייס למשימה. עבדנו ימים כלילות כדי להכין את השטח ולהכין את המקום לכל הפעילויות. הקמנו מבוך בתוך גידולי הפפריקה, בנינו סוכה שנצבעה אדום מהקישוטים שעטפו אותה באלפי פלפלים אדומים, יצרנו פעילויות שמשלימות את נושא הפפריקה, העברנו את המדריכים הכנות להדרכה בנושא הפפריקה ותהליך הייצור מהשדה לתערובת, בנינו שדרת "הידעת" שעוצבה עם משפטי ידע ואנקדוטות על הירק האדום אדום הזה וקהל המבקרים  הגיע בהמוניו. אלפי אנשים נכנסו מדי יום לחווה, הרבה מאד משפחות חדשות שהיה זה ביקורם הראשון בחוות דרך התבלינים והרבה פנים מוכרות. המוצרים הכשרים וסוכת הפפריקה הייחודית והכשרה נתנו מענה גם לקהל הדתי וזה הגיע בהמוניו."
   
  הפעילויות בחוות דרך התבלינים בימות הפסטיבל
  הפעילות במסגרת הפסטיבל הייתה עשירה ומגוונת וכללה פעילויות לכל הגילאים השונים אפשר היה לראות ילדים קטנים, הורים ואפילו סבתות אשר  הכינו בפינת היצירה לילדים שרשראות גם לעצמן... התגובות היו נלהבות . והאיזון בין פעילויות ללא תשלום לבין סדנאות בתשלום סמלי הצליחו להשביע את רצון כולם.
  הסיורים לשדות האורגניים של חוות דרך התבלינים נערכו מדי שעה עגולה וכללו הסבר על גידולי התבלינים, תהליך הייבוש, הערבוב והתועלת שאלו מביאים לאדם משחר האנושות ועד היום.
  הסדנאות להכנת תערובת הפפריקה היו כה מוצלחות  עד שהוכפלה כמותן בשל העומס.
   
  שרשרת הפפריקה הכי ארוכה
  הכנת שרשרת הפפריקה הארוכה עוררה את סקרנותם של כולם ואלו רצו לקחת חלק במשימה. ואכן, שרשרת של 93 מטרים נעשתה בתוך השדות ויצרה שביל אדום מתפתל כנחש..
  לאור סגולות הפפריקה שיצאו כמסרים  בולטים של הפסטיבל, איכות התערובת הטרייה שנמכרת בחווה וההנחה שניתנה בימות הפסטיבל, עלתה צריכת הפפריקה במאות אחוזים וגרמה לאנשים לקנות את התבלין האדום הזה בכמויות.
   
  מרכז המבקרים בחוות דרך התבלינים כעוגן תיירות איזורי
  כמרכז מבקרים מעניין ונעים, גם הפסטיבל הזה, זימן למבקרים שהות נעימה, בחנות, במרפסת, בפעילויות במרחב החווה , במבוך , בסוכה ובשדות התבלינים, ובממוצע נשארה משפחה בעניין רב כשעתיים שלמות. אנשים מאוד פירגנו לפסטיבל, וגם  תיירני העמק כמו טוליפ ואוקטגון שמחו להודות שבזכות הפסטיבל המתוקשר ומלא במבקרים הם זכו לקהל באתרי התיירות הקרובים לחווה.
  הצוות המיוחד של החווה שדואג להדריך, וללוות כל מבקר ולתת לו מהידע, והטיפים..מצליח כבר לזהות אנשים שביקרו בימי הפסטיבל הסואנים ועכשיו כבר חוזרים לביקור נוסף באווירה רגועה יותר שמאפשר להם להכיר מקרוב את כל מוצרי החווה ולזכות בהדרכה אישית עוד יותר.
   
  חוות דרך התבלינים - מותג שמדבר עם אנשים
  "פסטיבל הפפריקה הנו עוד חוליה בתהליך המיתוג, אומרת עירית קרן בעלת קונטקט המלווים את חוות דרך התבלינים בכל הקשור למיתוג ופרסום. חוות דרך התבלינים היא דוגמא לחברה שהבינה שהמנוע לצמיחה נכונה היא היכולת לתקשר כל הזמן ובכמה שיותר דרכים עם הקהל. לא למכור לצרכן את המוצרים הכי טובים אלא למכור לו באמצעותם  חוויה, ריגוש, ידע, איכות חיים, בריאות... לכן יש כלים ברורים לבנות כל פעם מחדש את החוויה במרכז המבקרים."
  אבי ציטרשפילר, תבלינאי והרבליסט מסכם את האירוע: " זה מרגש כל פעם מחדש לראות שכשיש חזון ברור המונע באמונה גדולה, במקצועיות רבה ובצוות חדור מטרה -  כל העשייה מכוונת, מגוונת ואמיתית והמבקרים מצביעים באמון. זה מרגש, זה מחייב וזה ממריץ ליצור עוד ועוד חוויות טובות ולדבר עם האנשים באמצעות התבלינים בתהליך הפצת תרבות התבלינים. אני מודה לכל המבקרים שהגיעו".


   


לבירור הפעילות הקרובה:

עמוד ראשי - דרך התבלינים
חדשות
לקטלוג התבלינים
מתכונים
מחסן רעיונות
קורס סודות מן השדות
פעילויות לילדים
סדנאות וימי עיון
לקבוצות וארגונים
חוויות מפעילויות
רפואת הצמחים - מאמרים
תבלינים במדיה
גלריית תמונות
כתבו עלינו
 
הרשמה למועדון לקוחות
  נקודות מכירה | גלריית תמונות | מאמרים | מרכז מבקרים | פעילויות החווה | מחסן רעיונות | מתכונים | קטלוג מוצרים | תרבות התבלינים | מי אנחנו
צור קשר | קישורים | הרשמה למועדון לקוחות | כתבו עלינו