הרשמה למועדון לקוחות English צור קשר סניפי הרשת תבלינאי החווה תרבות התבלינים אודות החווה  

חוויות מפעילויות

 • פסטיבל סגול - סדנת לבנדר

  שישי בין ערביים, חוות דרך התבלינים  עטופה באווירה רגועה, לקראת שבת, רגעי קסם מול שדות התבלינים כשעמק יזרעאל פרוס למרגלות מרפסת החווה. חוות דרך התבלינים מצליחה לרגש כל פעם מחדש ולהמציא את עצמה במפגשים חדשים, רעננים ומפתיעים ובעיקר איכותיים. זה הקסם שהופך את המקום לאתר תיירות אטרקטיבי כל כך שבאים לפקוד אותו שוב, ושוב, ושוב, פשוט כי יודעים שכל פעם ייהנו ממשהו חדש, יצליחו להתחבר, ללמוד משהו חדש, לצאת עם ערך מוסף.
  כזה בדיוק היה האירוע של פסטיבל סגול בחוות דרך התבלינים השבוע. הלבנדר שהוא צמח בעל איכויות מגוונות ועשירות בתועלות לבני האדם צובע בסגול רומנטי את השדות בדיוק בעונה הזו של אמצע הקיץ ומצליח לשטוף את כל מי שלידו, בריח משכר, מרגיע, ריח של אהבה ורומנטיקה. מי שהגיע לחוות דרך התבלינים, לפסטיבל סגול, נהנה מסדנה איכותית של אבי ציטרשפילר בעלי החווה, הרבליסט ותבלינאי שמצליח במומחיות  רבה להעביר את כל הידע הרב שיש לו ואת ניסיונו העשיר, בדרכים מרתקות וקסומות שגורמות לקהל להשתאות.
  כושר משחק מלווה ברצינות, בדיוק במקומות שצריך..,גורם לקהל לעבור מצחוק לרצינות..מהקשבה להתנסות..ולעקוב בקשב ועניין רב אחרי כל מילה, הדגמה ועצה שהוא מעביר.
  צוות החווה המגובש, ביניהם עדי חיים המנכ"לית, קרן ליאור מנהלת החנות ועוד צוות שלם של מדריכים שעובד יחד שנים רבות והצליח ליצור שפה משותפת של תרבות התבלינים עבד  משך הסדנה בהרמוניה מעוררת קנאה. אחד מדגים, שנייה מערבבת, שלישית מצלמת, רביעית מחלקת את החומרים לסדנה וכן הלאה וכן הלאה – מיומנויות מקצועיות של צוות מנוסה שאוהב אנשים ואוהב את המקצוע. כשעושים משהו מהלב האמת הזו עוברת לכולם, וכולם רוצים להדבק בה.
  אבי ציטרשפילר נכנס לדמות הצרפתי, חבש כובע "נפוליוני" והכניס את כולם לאווירה במבטא צרפתי שהעלה חיוך והביא את הסגול סגול הזה לגוף ולנשמה. 
  למדתי שהלבנדר הנו צמח מרגיע, נוגד דיכאון, מעודד הרגשה טובה, משפיע על שינה טובה. ענת מצוות החווה בישלה לפני הקהל את צמח הלבנדר ועברה בין המשתתפים לתת להם להריח את ניחוחותיו. אבי הסביר על תועלות רפואיות רבות שמציע הצמח החל מטיפול בכוויות, שפשופים, עקיצות חרקים, פצעונים דלקתיים, וטיפול בפצעים ללא הותרת צלקת.
  למאמר המלא לחץ כאן.
  אחרי שעה התחילה הכנת משחת הלבנדר של חוות דרך התבלינים. מול הקהל עורבבו בסיר  שמן לבנדר, שמן שקדים, שעווה טבעית של דבורים. אופן ההכנה, מול הקהל ליד  שדות העמק, על אש קטנה הומסה שעוות הדבורים עד שהפכה לנוזל, אליה הוסיפו את שמן השומשום, את שמן הלבנדר, ויצקו לתוך צנצנת ממותגת של חוות דרך התבלינים שכל אחד זכה לקבל לביתו -משחה ריחנית ואיכותית.
  הפעילות המעשית של חוות דרך התבלינים הפנתה את המשתתפים לשולחנות שהוכנו מראש עם ערימות לבנדר. מבוגרים וילדים הכינו שקיות לריח נעים שיוכלו לשים בארונות הבגדים. כיון  שהלבנדר ידוע כמרחיק עש וחרקים אחרים וישפיע מריחו על הבגדים.
  בשולחן נוסף הוכנו זרים ועלומות לבנדר – תוך כדי ישיבה על כוס יין טוב שהפכה חברתית ועליזה ועשתה לכולם מצב רוח טוב במיוחד.
  אחרי כמה שעות בטבע כשריח הלבנדר מציף אותי, ואני יודעת אינסוף שימושים לצמח הזה מבישול, דרך רפואה ואפילו כביסה עם לבנדר... (לפיה חוות דרך התבלינים ממליצה להכין  חליטת לבנדר ולהוסיף למכונה..) חיוך גדול התפרס לי על הפנים. מסוג הפעילויות והמקומות שמרחיבים את הסימפונות ועושים טובים ללב לגוף ולנשמה ...ולכל מי שרוצה לפנק את עצמו ואת ביתו בחוויה. אני ממליצה בחום לבוא ולבקר ולהתעניין בפעילויות מהסוג המיוחד הזה.
  עירית קרן
   
                                                 


לבירור הפעילות הקרובה:

עמוד ראשי - דרך התבלינים
חדשות
לקטלוג התבלינים
מתכונים
מחסן רעיונות
קורס סודות מן השדות
פעילויות לילדים
סדנאות וימי עיון
לקבוצות וארגונים
חוויות מפעילויות
רפואת הצמחים - מאמרים
תבלינים במדיה
גלריית תמונות
כתבו עלינו
 
הרשמה למועדון לקוחות
  נקודות מכירה | גלריית תמונות | מאמרים | מרכז מבקרים | פעילויות החווה | מחסן רעיונות | מתכונים | קטלוג מוצרים | תרבות התבלינים | מי אנחנו
צור קשר | קישורים | הרשמה למועדון לקוחות | כתבו עלינו